Logo Tyfloświat
Grafika przedstawiająca telefon z nawigacją trzymany w dłoni.
www.pixaby.pl

Mapy Google wprowadzają ulepszenia dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Usługa Google oferuje bardziej dokładne wskazówki głosowe i nowe rodzaje komunikatów głosowych. Mapy Google już oferują komunikaty głosowe, które są dodatkiem do wizualnych instrukcji na ekranie, ale teraz mogą podawać bardziej szczegółowe wskazówki dla pieszych, takie jak np. alerty, które informują, że jesteś na właściwej trasie.
Mapy mogą zanotować odległość do następnego zakrętu, a także aktualny kierunek i ulicę, na której znajduje się pieszy. Inicjatorem ulepszeń był Wakana Sugiyama, analityk biznesowy z Tokio z Google, który jest osobą niewidomą i na co dzień porusza się przy pomocy laski.
Sugiyama spędził miniony rok współpracując z zespołem Map Google, aby opracować bardziej pomocne rozwiązanie nawigacyjne dla osób z niepełnosprawnościami wzroku. W tej chwili osoby w Japonii i USA będą mogły aktywować nową funkcję w Mapach Google zarówno na Androidzie, jak i iOS, aby otrzymywać więcej wskazówek głosowych podczas poruszania się. Aby włączyć tę funkcję, użytkownicy mogą przejść do ustawień Map Google i wybrać „Nawigacja”. Na dole listy będzie opcja „Szczegółowe wskazówki głosowe” pod nagłówkiem „Opcje chodzenia”.

 

Źródło: https://coolblindtech.com/google-maps-launches-detailed-voice-guidance-to-help-the-blind-and-visually-impaired-with-navigation/

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top