Logo Tyfloświat

Aplikacja, o której mowa poniżej, pojawiła się w sklepie z aplikacjami dla iOS w pierwszych miesiącach tego roku. Dlaczego więc piszemy o niej dopiero teraz? Powód jest prosty. SeeingAI jest obecnie do pobrania w trzydziestu pięciu krajach na całym świecie, w tym także we wszystkich państwach UE. Wprawdzie jedynym, obsługiwanym przez tę aplikację językiem jest angielski, lecz jeśli weźmie się pod uwagę jej możliwości, jak i coraz bardziej powszechną znajomość tego języka bodaj na poziomie podstawowym, wada nie wyda się już tak wielka.

Co potrafi rozumna kamera?

Aplikacja umie bardzo wiele. Można ją nauczyć rozpoznawania twarzy naszych znajomych, poprosić o kilka słów o spotkanym nieznajomym i dowiedzieć się np. że mamy do czynienia z kobietą lat około trzydziestu lub mężczyzną po siedemdziesiątce czy dziewczynką w wieku szkolnym. Kolejny, dość rozbudowany moduł programu obsługuje kody kreskowe. Można także korzystać z modułu OCR, oraz modułu do rozpoznawania przedmiotów w naszym otoczeniu.

Dla kogo jest ta sztuczna inteligencja?

Z opisu aplikacji, nie mieliśmy jeszcze możliwości jej przetestowania, wygląda, że największe korzyści odniosą z jej użytkowania osoby starsze, które z różnych przyczyn tracą wzrok lub te, które widząc bardzo niewiele, są jednak w stanie skierować kamerę telefonu na interesujący je obiekt.

Ponieważ aplikacja jest darmowa zachęcamy wszystkich posiadaczy iPhone’ów 6 lub lepszych, by ją pobrali, przetestowali i podzielili się swoimi wrażeniami z naszą redakcją.

Aplikację można pobrać pod adresem: https://itunes.apple.com/pl/app/seeing-ai/id999062298?mt=8

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top