Logo Tyfloświat
Radio cyfrowe Technisat Techniradio 8. Zdjęcie z Polskiej strony dystrybutora.

Mimo rozwoju internetowej oferty rozgłośni radiowych oraz podcastów, wiele osób dopytuje o dostępne, albo chociaż częściowo możliwe w obsłudze radio, a najlepiej jeszcze, żeby było ono cyfrowe. I nie koniecznie nawet dlatego, że oferta DAB+ jest w Polsce taka bogata i różnorodna. Wynika to raczej z problemów, jakie może powodować bezwzrokowe ustawienie (wyszukanie i zaprogramowanie) obecnych na danym terenie stacji radiowych.

Wygląda na to, że problem w jakiejś mierze uda się rozwiązać. Z pomocą przychodzi najnowszy radioodbiornik firmy Technisat o nazwie Techniradio 8.

poniżej szczegółowe informacje na jego temat.

Technisat Techniradio 8. Najważniejsze funkcje

  • Odbiór cyfrowego radia DAB+
  • Radio UKF (z RDS i PLL)
  • Pamięć ulubionych stacji (3 DAB+/3UKF)
  • Ekran LCD z podświetleniem
  • Wyświetlanie daty i godziny
  • Funkcja drzemki i uśpienia
  • Komunikaty głosowe informują o wyborze funkcji i naciskanych przyciskach
  • Regulowany Equalizer
  • Elektroniczna regulacja głośności
  • Zasilanie sieciowe oraz bateryjne

TECHNIRADIO 8 to radio, które mówi.

Gdy naciśniesz dowolny przycisk lub wybierzesz jedną z głównych funkcji TECHNIRADIO 8 nazwie je głośno i wyraźnie. Jeśli np. przełączysz klasyczne radio FM na cyfrowe radio DAB + za pomocą przycisku Mode, radio powie „FM” lub „DAB +”.

Co więcej TECHNIRADIO 8 to szczególnie wygodna obsługa – idealna również dla osób starszych lub o słabym wzroku. Wyjątkowo duży wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości. Duże pokrętła i przyciski umieszczone na górnej części obudowy. Wszystko to pozwala w pełni korzystać z przyjemności słuchania radia, w doskonałej jakości DAB + i wielu wygodnych funkcji.

Dźwięk, który można regulować za pomocą korektora, pochodzi z dwóch potężnych głośników stereo.

Trzy duże przyciski do zapisania Twoich ulubionych stacji radiowych DAB + lub FM. Gniazdo słuchawkowe oraz port USB są zabezpieczone ochronnymi klapkami i praktycznie umiejscowione z boku urządzenia.

Podłącz pendrive i słuchaj np. ulubionego audiobooka. To radio może być również używane jako budzik z funkcją drzemki. Natomiast poręczny uchwyt i możliwość zasilania bateryjnego sprawiają, że możesz zabrać je ze sobą wszędzie.

DAB+. Radio cyfrowe DAB+ w doskonałej jakości dźwięku

Cyfrowe radio DAB + to nowy wymiar radia o doskonałej jakości dźwięku, bez zakłóceń i szumów. DAB + można odbierać stacjonarnie (np. w domu, czy w biurze) i mobilnie przez antenę .

Już teraz w Polsce można słuchać wielu ciekawych stacji radiowych DAB+, a oferta programowa cyfrowego radia stale rośnie.

Słuchaj klasycznego radia.

Odbieraj klasyczne stacje radiowe FM. Radio Data System (RDS) wyświetla dodatkowe informacje o audycji i częstotliwość, przesyłane przez nadawcę stacji radiowej FM.

Zegar

Na wbudowanym ekranie obok informacji o stacji, wykonawcy, tytule utworu wyświetlana jest także aktualna godzina. Dane są automatycznie pobierane wraz z odbieranym programem.

Budzik / timer wyłączania

Produkt ten jest wyposażony w praktyczną funkcję programowania czasu jego wyłączenia. Dzięki, której mogą Państwo spokojnie oddać się wieczornemu relaksowi, nie zaprzątając sobie głowy wyłączaniem urządzenia.

Do Państwa dyspozycji jest również funkcja radio-budzika, która na życzenie obudzi Państwa muzyką z ulubionego programu.

Indywidualnie dopasowany dźwięk

Ręcznie wyreguluj wysokie i niskie tony, aby uzyskać indywidualną i optymalną kompozycję dźwięku.

Idealny do odtwarzania dużych zasobów muzycznych na zewnętrznych dyskach twardych.

Urządzenie to zapewnia dostęp do utworów MP3 z podłączonego pod gniazdo USB nośnika pamięci. Aby móc się cieszyć swoją ulubioną muzyką wystarczy podłączyć dysk twardy lub pendrive pod wybrane gniazdo USB.

Cały opis radioodbiornika można przeczytać na Polskiej stronie Technisat.

źródło: Technisat Polska.

 

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top