Logo Tyfloświat
Mapa, na której leży lupa, obok położona klepsydra.

Niedawno pojawiła się nowa wersja aplikacjiTime4Bus, służącej do łatwiejszego korzystania z komunikacji miejskiej w wielu miastach. Poniżej informacje, o tym, co nowego.

Przeliczanie czasu na przystanku przesiadkowym w taki sposób, aby użytkownik dowiedział się ile minut ma na przesiadkę.

Jeśli wsiadłem do tramwaju o godz. 12, a na przystanku przesiadkowym będę o godz. 12:30, natomiast kolejny tramwaj, na który chcę się przesiąść odjeżdża o godz. 12:35, to aplikacja poinformuje: “linia 25, 5 minut na przesiadkę. Time4BUS - Lista tramwajów

Możliwość oglądania odjazdów w grupie najbliższych przystanków.

Dotąd można było oglądać odjazdy tylko przystanków, które były na trasie naszego autobusu. Teraz możemy oglądać całą grupę przystankową. Czyli możemy jadąc tramwajem “Podejrzeć”, ile mamy na przesiadkę na jadący prostopadle tramwaj lub autobus odjeżdżający z pobliskiego przystanku.

Mmożliwość śledzenia wybranych linii.

Przychodzimy na przystanek, z listy pojazdów, odjeżdżających z tego przystanku wybieramy 1 lub więcej pojazdów. Zaznaczamy je stukając 2x z przytrzymaniem lub 3x. Usłyszymy komunikat “śledzę 128”.

Teraz blokujemy telefon, chowamy do kieszeni, a aplikacja sama informuje o czasie, jaki pozostał do przyjazdu wybranych linii.

Śledzenie automatycznie się wyłącza, gdy pojazd wjedzie na przystanek. Time4BUS - przystanek Radio Kraków 02

Możliwość śledzenia pojazdów na przystankach przesiadkowych.

Po otwarciu przystanku przesiadkowego i wyszukaniu linii, na którą chcemy się przesiąść, możemy ją zaznaczyć w taki sam sposób (2x z przytrzymaniem lub 3x) i będziemy informowani, ile czasu pozostało do przyjazdu wybranej linii na nasz przesiadkowy przystanek.

To pozwala łatwo się zorientować, czy przy przesiadce musimy śpieszyć się bardzo, czy właśnie nieszczególnie. Time4BUS - lista najbliższych przystanków podgląd mapy

Możliwość śledzenia późniejszych odjazdów.

Na ekranie przystanku doszedł przycisk, właśnie tak nazwany. Gdy wejdziemy w tę listę, zobaczymy listę kolejnych linii, odjeżdżających z tego przystanku do 90 min. w przód. Czyli jeśli mamy godz. 12, możemy zacząć śledzić pojazd, który przyjedzie o godz. 13:15.

Po zaznaczeniu takiej linii aplikacja będzie nas informować o czasie, pozostałym do odjazdu.

I tak Do 30 min do odjazdu, otrzymamy komunikat co 10 minut. Do 5 minut – co 5 minut. Poniżej, co minutę.

To najważniejsze zmiany. Oczywiście usunięto także szereg mniejszych niedogodności.

Zachęcam do korzystania z aplikacji, a używających do oceniania jej w sklepach. Nic tak autorom nie pomaga, jak jej dobre recenzje.

Linki do aplikacji:

IOS – https://apps.apple.com/pl/app/time4bus/id1457032656?l=pl

Android – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.genesismobo.time4bus&hl=pl&gl=US

 

Może Ciebie również zainteresować: W drogę z Time4Bus.

 

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top