Logo Tyfloświat

Harpo wprowadza na polski rynek Trekker Breeze – udźwiękowiony GPS firmy HumanWare.

Trekker Breeze_fot. HumanWareTrekker Breeze to popularne, szczególnie w USA i Kanadzie, urządzenie GPS dla osób niewidomych. Funkcjonalnie zbliżone jest do działania polskiego Nawigatora. Zapewnia informacje głosowe o aktualnym miejscu pobytu użytkownika oraz o trasie, jaką użytkownik ma zamiar przebyć. Pozwala na zapisanie wielu tras. w każdej chwili, po naciśnięciu jednego przycisku, można uzyskać informacje o miejscu, w którym się znajdujemy, a także o interesujących punktach w okolicy (takich, jak sklep, kino, przychodnia lekarska). Pozwala również zaznaczyć przeszkody, przed którymi Trekker Breeze będzie ostrzegał użytkownika podczas pokonywania trasy. Urządzenie automatycznie rozpoznaje tryb, w którym porusza się użytkownik, dostosowując informacje do trybu pieszego lub samochodowego (można z niego korzystać również w tramwajach i autobusach).

Urządzenie wykorzystuje wgraną na karcie SD mapę, jak również punkty orientacyjne i trasy, tworzone przez użytkownika. Trekker Breeze umożliwia instalację czterech map.

Mapa Polski zawiera 170000 POI (Points of Interest).

Przy pomocy oprogramowania Trekker Map Menager, można eksportować i importować punkty orientacyjne oraz trasy. Niestety nie dotyczy to POI z pierwotnej mapy.

Informacje z mapy oraz komunikaty odczytywane są przez polską syntezą Nuance. Nazwy tras i punktów kontrolnych mogą być ponadto nagrywane i oznajmiane głosem użytkownika.

Trekker Breeze posiada dobrze wyczuwalne i zaprojektowane przyciski służące do podstawowych funkcji nawigacyjnych.

Zestaw zawiera:

– Urządzenie Breeze z zainstalowaną kartą o pojemności 1 GB

– Skórzane etui

– Pasek na ramię

– Odtwarzacz z klipsem na kablu

– Ładowarka

– Kabel USB-PC

– Smycz

– Podręcznik

– Płytę CD z oprogramowaniem i dokumentacją

– Płytę CD z instrukcją użytkownika w wersji audio

Cena urządzenia to 3499 zł.

Wymiary: 5 X 2 X 1 cm

Waga: około 200 g

Źródło: Harpo

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top