Logo Tyfloświat
  • Strona główna
  • Różne
  • USA – Herbal Essences wprowadza kolejne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością wzroku
Na jasnym tle dłoń, na której znajduje się plastikowa butelka szamponu bez nazwy.
www.pixaby.com

Firma Herbal Essences po raz kolejny wprowadza ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Opakowania produktów tej firmy zostały specjalnie zaprojektowane, aby można je było rozpoznać przy pomocy dotyku- mają specjalne dotykowe oznaczenia. Pomysł został zainicjowany przez Inclusive Designer i Accessibility Leader w Procter & Gamble, Sumaira (Sam) Latif, która sama posiada niepełnosprawność wzroku. Aktualnie firma oferuje użytkownikom aplikacji Be My Eyes bezpłatne porady ekspertów w zakresie pielęgnacji włosów, które będą odbywać się poprzez połączenia wideo.

Lynn Hicks kierownik ds. Marki w Herbal Essences w Ameryce Północnej wyjaśnia: „Spostrzeżenia i pomysły, które Sam Latif wprowadził w Herbal Essences, nadal otwierają nasze serca i umysły na możliwości i rozwiązania w zakresie dostępności. Jesteśmy podekscytowani możliwością podjęcia kolejnego kroku jako partner marki w Be My Eyes. ”

Be My Eyes oferuje użytkownikom niewidomym i słabowidzącym pomoc za pośrednictwem aplikacj. Dzięki Be My Eyes osoby niewidome i słabowidzące mogą połączyć się bezpośrednio z pracownikiem Herbal Essences i zadać pytaniami odnośnie produktów tej firmy, jak również w zakresie pielęgnacji włosów.

Zespół Herbal Essences jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00 czasu EST. Usługa jest dostępna wyłącznie Stanach Zjednoczonych.

 „W Be My Eyes jesteśmy podekscytowani współpracą z Herbal Essences firmy Procter & Gamble ze względu na ich zaangażowanie w dostępność i innowacje. Jesteśmy wdzięczni za ich wsparcie, a nasze partnerstwo jest ważnym krokiem w kierunku udostępnienia obsługi klienta i umożliwienia nam rozszerzenia Specjalistycznej Pomocy w zakresie pomocy osobistej. ”- Alexander Hauerslev Jensen, CCO w Be My Eyes.

Be My Eyes to bezpłatna aplikacja na urządzenia z systemem iOS i Android, która łączy osoby niewidome i słabowidzące z siecią widzących wolontariuszy i przedstawicieli firmy, którzy poprzez połączenia wideo udzielają pomocy.  

Be My Eyes jest dostępny w ponad 150 krajach na całym świecie iw ponad 180 językach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bemyeyes.com.

 

Źródło: https://coolblindtech.com/new-partnership-between-herbal-essences-and-be-my-eyes-makes-hair-care-more-accessible/

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top