Logo Tyfloświat

26 maja 2010 r. pojawiła się nowa wersja oprogramowania multimedialnego odtwarzacza DAISY, Victor Reader Stream, oznaczona numerem 3.2. Od tej wersji Victor może mówić w kolejnych językach: rosyjskim, holenderskim (Belgia), portugalskim (Brazylia).

Wraz z tą wersją pojawiły się nowości, które są niestety płatne. Producent umożliwił nagrywanie notatek i zakładek głosowych do formatu MP3 (96 KBPs )lub WAV (16 Bit). Ponadto można teraz odczytywać niezabezpieczone publikacje w formacie EPub, książki w rozszerzonym formacie Audible, niezabezpieczone utwory MP4, a także pliki MS-Word 2007 (DOCX).

Rozszerzenie funkcjonalności Victor Stream nazywa się SoftPack i kosztuje 49 USD. Można je zakupić przez Internet, więcej informacji na stronie producenta.

Po wykonaniu zamówienia, otrzymamy plik z kluczem aktywacyjnym, przypisanym do numeru seryjnego urządzenia.

Równolegle do wydania nowej wersji oprogramowania do Victor Reader Stream, pojawiła się wersja 3.2 programu Companion Software, wspomagającego katalogowanie zbiorów, przeznaczonego do użytku z Victorem. Nowościami w tej wersji są: możliwość przygotowania kopii zapasowej karty SD, konwerter PDF do TXT oraz DOC do HTML.

Źródło: HumanWare

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top