Logo Tyfloświat

Vocatex_fot. ProducentFirma Lumen wprowadziła do swojej oferty nowy powiększalnik z funkcją rozpoznawania i odczytywania tekstu firmy Coba Vision.

Urządzenie występuje w wersji podstawowej oraz Plus, pozwalającej na połączenie powiększalnika z komputerem.

Poniżej garść informacji od dystrybutora.

 

Vocatex to najnowsza generacja powiększalników stacjonarnych, wykorzystujących technologię HD. Oprócz powiększania tekstu jak na tradycyjnym powiększalniku, Vocatex potrafi przeczytać powiększany tekst na głos w czasie rzeczywistym, nawet kiedy tekst jest przesuwany. Aby dodatkowo zwiększyć komfort użytkowania, Vocatex zaznacza wyraźną ramką wypowiadane słowo.

 

Trzy w jednym

To unikalne urządzenie zapewnia ergonomię, łącząc aż trzy urządzenia w jednym. Połączenie powiększalnika stacjonarnego, maszyny czytającej oraz telewizora w jedno multimedialne urządzenie zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni.

 

Powiększalnik

Vocatex jest wyposażony w wysokiej klasy kamerę, zapewniającą krystaliczny obraz nawet przy największym powiększeniu w jakości HD. Oprócz bardzo wysokiej rozdzielczości, kamera HD ma przekątną aż 22 cm, co oznacza, że szerokość kartki A4 mieści się w pełni na ekranie powiększalnika. Szeroka przekątna pozwala używać powiększalnika do czytania albo precyzyjnych zajęć, nie tracąc cennego pola widzenia.

 

Maszyna czytająca

Dzięki zaawansowanej nowoczesnej technologii Vocatex potrafi czytać na bieżąco nawet wtedy, gdy tekst na ruchomym pulpicie jest przesuwany. W ten sposób można czytać całe strony bez zbędnych przerw. Gdy przesuwamy powiększany tekst, Vocatex podąża za punktem uwagi i na bieżąco płynnie czyta tekst widoczny na ekranie.

 

Łatwa obsługa

Na panelu kontrolnym powiększalnika znajdują się logicznie rozmieszczone, wypukłe kontrolki o różnych kształtach. Delikatne niebieskie podświetlenie powoduje, że przyciski są łatwe do rozróżnienia. Natomiast dzięki udźwiękowieniu wszystkich kontrolek użytkownik nie musi odwracać uwagi od czytanego tekstu, aby zmniejszyć prędkość czytania albo zwiększyć powiększenie.

 

Kino domowe

Urządzenie można podłączyć do amplitunera! Stanie się twoim interaktywnym kinem domowym. Dzięki złączom HDMI i Euro możesz oglądać filmy DVD oraz telewizję HD. W połączeniu z Apple TV Vocatex zamienia się w mówiący tuner telewizyjny, na którym wszystkie pozycje menu są wypowiadane ludzkim głosem.

 

Informacje techniczne:

 

 • Regulacja wysokości ekranu 22″,
 • Tuner TV,
 • Udźwiękowiony w języku polskim oraz podświetlany panel kontrolny,
 • Powiększenie do 96x (przy monitorze 37”),
 • Ruchomy pulpit z blokadą,
 • Oświetlenie pulpitu LED,
 • 38 głosów w 22 językach tym polski (Nuance RealSpeak Agata),
 • Regulacja prędkości i głośności czytania,
 • Nawigowanie zdaniami: poprzednie, następne,
 • Tryb kolorowy oraz 28 trybów wysokokontrastowych,
 • Autofokus,
 • Wskaźnik postępu czytania na dole ekranu,
 • Odczytywanie w czasie rzeczywistym – nie tracisz czasu na konwertowanie do innych formatów. Słyszysz to, co widzisz.

 

Rozmiary:

22″: 22,4″ x 20,6″ x 22,8″ (HxWxD)

26″: 26,0″ x 26,0″ x 22,8″ (HxWxD)

37″: 31,5″ x 36,0″ x 22,8″ (HxWxD)

 

Waga urządzenia to około 4-5 kg.

 

Strona produktu Vocatex.

 

Jego uboższą i mniejszą wersją jest powiększalnik o nazwie Orabis.

 

 

Źródło: Lumen

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top