Logo Tyfloświat

Autor dwóch płatnych dodatków do darmowego czytnika ekranu NVDA, Paul Warner poinformował naszą redakcję o pojawieniu się ich kolejnych wersji, szczególnie interesujących dla polskich użytkowników. Od wersji 2.2.2 vTurbo i od wersji 1.5.2 vMouse możemy cieszyć się polską lokalizacją tych narzędzi. Autorem spolszczeń jest Daniel Kałuża. Niestety, przynajmniej w chwili pisania niniejszej informacji, nie są dostępne polskie podręczniki użytkownika dla wspomnianych dodatków, brak także informacji o tym, czy i kiedy pojawią się one w przyszłości.

vTurbo to dodatek umożliwiający między innymi tworzenie indywidualnych konfiguracji NVDA dla poszczególnych aplikacji, tworzenie profili głosowych czy brajlowskich, a także rozszerzający niektóre możliwości NVDA, np. w zakresie wyszukiwania.

vMouse umożliwia większe wykorzystanie w programie NVDA windowsowej myszki, m.in. dzięki funkcji tzw. hotspotów, czyli definiowalnych przez użytkownika obszarów ekranu, w które można kliknąć,, a które nie są w żaden inny sposób osiągalne lub do których nie ma prostego dostępu z klawiatury.

Każdy z dodatków kosztuje 2,99 funta, a zakupić je można na stronie producenta pod adresem: www.vict-consultancy.co.uk/ Do dokonania zakupu niezbędny jest PayPal.

Zachęcamy także do wysłuchania audycji na temat vTurbo, dostępnej w serwisie Tyflopodcast.

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top