Logo Tyfloświat

W poniedziałek, 28 listopada, ukazała się długo oczekiwana polska wersja Window-Eyes 7.5. Będzie to od razu wersja 7.5.2, zawierająca szereg poprawek i ulepszeń w stosunku do pierwotnej wersji 7.5.

Nowa edycja Window-Eyes wprowadza kilka nowych funkcji, a wśród nich pełną obsługę Microsoft UI Automation, w skrócie UIA, nowej platformy wymiany informacji między programami i screenreaderami, następną po MSAA. Zyskujemy także możliwość obsługi Internet Explorera 9 i Poczty systemu Windows Live/Windows Live Messengera 2011, zupełnie nową Pomoc zdalną oraz całkowicie przeprojektowany, o wiele bardziej intuicyjny interfejs użytkownika.

Dodatkowo nowa wersja Window-Eyes działa o wiele szybciej w produktach Microsoft Office, usunięto w niej wiele błędów i poprawiono stabilność. Ponadto zawiera ulepszoną obsługę najnowszych wersji programów Firefox, Microsoft Outlook i Thunderbird oraz spójną obsługę brajla w programach korzystających z UIA i IA2. Program jest kompatybilny z najnowszymi modelami monitorów brajlowskich.

W Window-Eyes 7.5 zrezygnowano z używania pojęcia “skrypty” na rzecz bardziej zrozumiałej i lepiej oddającej istotę funkcjonowania z punktu widzenia użytkownika nazwy “dodatki”. Dodatki Window-Eyes obejmują wszystko: od ulepszeń dotyczących problemów z dostępnością po funkcje o charakterze rozrywkowym czy wsparcie dla zorientowanych na wygodę obsługi użytkowników. Wprawdzie technologia kryjąca się za słowem “dodatek” nie zmieniła się, jednak nie kojarzy się ono z programowaniem, które nie jest przecież konieczne do korzystania z dodatków Window-Eyes.

Uaktualnienie od wersji 7.2 do 7.5.2 kosztuje 650 zł brutto. Osoby, które zakupiły nowe kopie Window-Eyes 7.2 (nie dotyczy to upgrade?ów) po 7 lutego 2011, będą mogły pobrać bezpłatne aktualizacje z Internetu lub zamówić płytę CD z nową wersją w cenie 60 zł brutto.

Więcej o nowym Window-Eyes pisaliśmy wiosną tego roku, w momencie pojawienia się na rynku wersji 7.5

Źródło: E.C.E, Gw-Micro

 

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top