Logo Tyfloświat

Na spolszczenie wprawdzie przyjdzie jeszcze trochę poczekać, ale użytkownicy wersji dostępnej z pakietem MS Office mogą już pobrać najnowszą wersję czytnika ekranu. Aby korzystać z dostępnych już po polsku dodatków, należy tylko w pliku wineyes.ini zmienić język na polski.

Co nowego?

Dziewiąta wersja Window-Eyes to, poza wieloma poprawkami dotyczącymi stabilności, całkowicie przebudowany tryb przeglądania stron internetowych, usprawnienie obsługi tabel i formularzy, tak na stronach internetowych, jak i w pakiecie Office i wreszcie obsługa Google Docs.  Na uwagę zasługuje ponad to zmiana sposobu korzystania z MSAA, co dla użytkowników oznacza m.in. lepszą obsługę aplikacji firmy Microsoft, w tym Windows Media Playera oraz MS Outlooka.

Kontrowersje

Wielu użytkowników uzna, że wielką niedogodnością i pogorszeniem komfortu pracy z aplikacją jest brak możliwości zaznaczania tekstu na stronach internetowych za pomocą klawisza “shift” i klawiszy strzałek. Rozczarowanie z pewnością może wywołać brak możliwości tworzenia znaczników na stronach internetowych. Niech jednak te niedogodności nie staną się powodem do rezygnacji z produktu Ai Squared. Wiemy bowiem, że już wkrótce odzyskamy możność korzystania ze znaczników, a znając wrażliwość twórców Window-Eyes na potrzeby zgłaszane przez użytkowników, możemy z równie dużym prawdopodobieństwem oczekiwać, że znany nam od zawsze sposób na zaznaczanie tekstu na stronach internetowych także powróci.

 

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top