Logo Tyfloświat

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego zaprasza na kursy informatyki (podstawowej i zawansowanej) oraz języka angielskiego (poziom podstawowy).

Zapisy już trwają.

Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie Fundacji przy ul. Wybickiego 3a w Krakowie.

Udział jest całkowicie bezpłatny, wszystkie kursy rozpoczynają się we wrześniu 2009.

Dla osób spoza Krakowa istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu. Zapewniamy pomoc w dotarciu do miejsca zajęć z dworca PKP/PKS w Krakowie.

Wszelkich informacji udziela i zapisy przyjmuje Karolina Grzebieniowska pod numerem telefonu 0663883337, email: Karolina.Grzebieniowska@firr.org.pl

Poniżej zamieszczamy informację na temat każdego z kursów.

1. ANGIELSKI PODSTAWOWY

Kurs trwa 60 godzin dydaktycznych. Zajęcia odbywają się w soboty w godzinach 9:00 – 14:30 i trwają do końca listopada.

Program kursu obejmuje naukę od “od zera”.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności wzroku.

2. INFORMATYKA ZAAWANSOWANA

Kurs trwa 40 godzin dydaktycznych. Zajęcia odbywają się w piątki w godzinach 9:00 – 14:30 i trwają do końca października.

Zajęcia informatyczne obejmują (w dużym skrócie):

  • MS Word: przypomnienie podstawowych informacji z Worda – (zakładki, słowniki, wyszukiwanie, przeskoki do strony, hiperłącza itp.),

  • MS Excel: przypomnienie podstawowych infomacji z Excela, tworzenie arkuszy i skoroszytów, poruszanie się między arkuszami i skoroszytami, specjalne funkcje edycyjne, formaty i rodzaje komórek, formuły i odwołania, funkcje, parametryzacja wydruków, możliwe zastosowania programu,

  • Internet: wyszukiwanie informacji i bezpłatnego oprogramowania w Internecie, przeglądarki internetowe, zagrożenia w internecie, wiarygodność informacji, korzystanie z Outlook Express itp.

  • bankowość internetowa: wygoda i zagrożenia związane z dostępem do konta bankowego za pomocą nowoczesnych kanałów dostępu, zabezpieczenia stosowane przez banki, bezpieczeństwo własnego komputera, programy typu firewall, antywirusowe i antyspyware a ich dostępność dla programów czytających, logowanie się do banku i korzystanie z dostępnych usług itp.,

  • zakupy przez Internet: serwisy, bezpieczeństwo, wiarygodność sprzedawcy itp.

W przypadku zainteresowania grupy innym zagadnieniem związanym z obsługą komputerów, jest możliwość wprowadzenia go do programu szkolenia.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności wzroku.

3. INFORMATYKA PODSTAWOWA

Kurs trwa 40 godzin dydaktycznych. Zajęcia odbywają się w niedziele w godzinach 9:00 – 14:30 i trwają do końca października.

Program kursu przewiduje naukę całkowicie “od zera” – czyli, aby w nim uczestniczyć, nie trzeba potrafić nawet włączyć komputera. Wszystkiego można się nauczyć na kursie. Prowadzi fundacyjny instruktor Marcin. W programie MS Windows, oprogramowanie udźwiękawiające (Jaws), powiększające, pakiet MS Office, poczta elektroniczna, Internet itp.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności wzroku oraz zamieszkanie na terenie miasta Krakowa.

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top