Logo Tyfloświat
Grupa osób gimnastykująca się na świeżym powietrzu

Czy można przeprowadzić trening pływania na sucho?
Seria treningów dla osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu już dostępna!

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ przygotowała serię 14 różnych treningów dla osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu. W każdy wtorek i czwartek na profilu Facebook Fundacji oraz na kanale YouTube ukazują się kolejne odcinki dedykowane osobom z konkretnym rodzajem niepełnosprawności.
– Wszystkie treningi zostały wymyślone i skonsultowane z osobami z niepełnosprawnościami, fizjoterapeutami oraz z instruktorami sportu osób niepełnosprawnych. Są to krótkie filmy, które możemy samodzielnie wykonywać w domu i tym samym podtrzymywać dobrą kondycję oraz sprawność. Skupiliśmy się na odbiorcy, jego możliwościach i potrzebach. – podkreśla Maciej Wiatrowski, pomysłodawca i realizator projektu.
W jaki sposób przeprowadzić trening tenisa stołowego lub szermierki w przestrzeni domowej? Jakie ćwiczenia dobrać dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, zanikiem mięśni lub też z przepukliną oponowo rdzeniową? Jak w domu zrobić trening koszykówki bądź też rugby na wózkach? Jakie ćwiczenia są najlepsze dla osób z porażeniem czterokończynowym, a jakie dla tych z porażeniem dwóch kończyn? Co dla amputantów kończyn dolnych? Proponujemy też trening oddechowy.
Filmy powstały jako odpowiedź na lockdown, ale szybko okazało się, że mogą być pomocne bez względu na okoliczności. Z filmów mogą korzystać bezpłatnie wszyscy zainteresowani.
https://www.facebook.com/FundacjaPodajDalej
https://www.youtube.com/PodajDalejFundacja playlista – Trening i rehabilitacja do wykonania w domu

Filmy powstały w ramach projektu “Zdanie też jest fajnie” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Źródło: https://podajdalej.org.pl/uncategorized/cwicz-z-nami-w-domu/

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top