Logo Tyfloświat

W związku z planowanym przez DZdN nagraniem w tym roku kolejnych książek, Biblioteka prosi czytelników o zgłoszenie propozycji, a tym samym pomoc w odpowiedzi na pytanie, jakie tytuły warto w ten sposób przygotować. Redakcja Tyfloświata ze swej strony gorąco zachęca wszystkie osoby posiadające konto w Bibliotece DZdN do udziału w poniższym głosowaniu.

A oto informacja o głosowaniu przesłana przez bibliotekę:

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przesłali swoje sugestie – na forum i pocztą e-mail. Lista, z której wybierzemy książki do nagrania liczy 350 pozycji. Nie pojawiły się na niej tytuły znajdujące się już w zbiorach książki mówionej DZdN, takie, które wkrótce zostaną zakupione, albo są nagrywane przez wydawnictwa. Zgłoszenia, które są w księgozbiorze w wersji tekstowej (Skanowisko lub Tekst cyfrowy) zostały oznaczone odpowiednim dopiskiem w nawiasie. Spośród setek przesłanych zgłoszeń, chcielibyśmy wytypować pozycje najbardziej interesujące dla możliwie dużej liczby użytkowników. Zapraszamy więc do udziału w poniższym głosowaniu.

Wiele z propozycji zostało zgłoszonych do poprzedniej edycji głosowania w roku 2016 i zdobyło w niej pewną ilość głosów, jednak aby wyrównać szanse nowych zgłoszeń z istniejącymi dawniej, oraz mając na uwadze zmieniające się gusta czytelnicze – wszystkie propozycje startują z zerową liczbą głosów.

Będziemy realizować kolejno zgłoszenia wg liczby głosów od największej, a ilość opcji wygrywających (które zostaną nagrane), zależy od długości książki i kosztu jej przygotowania. Na ogół proponowane były konkretne tytuły, ale też autorzy, cykle, lub ogólna tematyka książek. Jeżeli opcją wygrywającą będzie tytuł, to zostanie on przygotowany. Jeżeli cykl, to nagrana zostanie pierwsza część tego cyklu, albo pierwsza część brakująca w księgozbiorze. Jeżeli zagłosują państwo na autora lub temat, to nagrany zostanie  wybrany przez bibliotekę tytuł tego autora, albo książka na dany temat.

Głosować można na dowolnie wiele opcji. Głos można zmieniać do zakończenia głosowania.

Głosy na opcje wyświetlone na pojedynczej stronie głosowania, zostaną zapisane po kliknięciu przycisków na dole strony. Przycisk “Dokończ później” zapisuje wyświetlone głosy i umożliwia powrót do głosowania w późniejszym terminie. Link umożliwiający dokończenie głosowania, będzie wyświetlany na stronie głównej serwisu. Po kliknięciu tego linku – wyświetlone zostanie głosowanie od następnej strony. Okno głosowania jest wyposażone w mechanizm potwierdzenia opuszczenia strony, dla uniknięcia sytuacji, że ktoś spędzi trochę czasu zaznaczając opcje na wyświetlonej stronie, a następnie przez przypadek zamknie okno przeglądarki.

Głosowanie jest dostępne pod nagłówkiem “Aktywne głosowania” na głównej stronie serwisu po zalogowaniu, albo bezpośrednio – poprzez poniższy link:

https://wypozycz.dzdn.pl/wol/voting.php?id=2

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top