Logo Tyfloświat

Marzec to, jak co roku, miesiąc CSUN – corocznej największej na świecie konferencji i wystawy technologicznej poświęconej rozwiązaniom dla osób niewidomych i słabowidzących. W tym roku odbędzie się w dniach 16 – 19 marca w San Diego w USA.
Mamy już pierwsze informacje o prezentowanych nowościach.

O nowinkach, na stronach Code Factory, poinformowała Caroline Ragot, odpowiedzialna za marketing.

Producent MobileSpeak będzie prezentować przede wszystkim udźwiękowienie telefonów z systemem Android (od wersji 2.1), co zapewnić ma zestaw aplikacji Mobile Accessibility, na który składa się dziesięć dedykowanych narzędzi w prosty sposób udostępniających interfejs Android OS oraz screenreader do pracy z innymi zewnętrznymi aplikacjami..

Ponadto trwają prace nad Mobile Speak 5.0. Kolejna wersja komórkowego screenreadera obsługiwać ma
Symbian v3 (Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 i Nokia C6-01), wspierać usługę Nokia Email, i oferować szereg usprawnień m.in. w przeglądaniu ekranu.

Ostatnia nowość firmy Code Factore to oprogramowanie TV Speak, udostępniające telewizję cyfrową na komputerze. Do działania programu potrzebny jest tuner telewizji cyfrowej DVBT. TV Speak dostępny jest w Hiszpanii, Francji i Niemczech, oferuje użytkownikom dostęp do ustawień i treści generowanych przez technologię telewizji cyfrowej, takich jak EPG czy Teletext odczytywany syntezatorem Acapela i powiększany na ekranie. Pozwala na ustawianie, zmianę kanałów radiowych i telewizyjnych, nagrywanie programów telewizyjnych i radiowych. Może budzić zdziwienie fakt, iż to rozwiązanie prezentowane będzie na stoisku Handy Tech North America.

Źródło: Code Factory

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top