Logo Tyfloświat

Masz swój ulubiony polski film, który zawsze wywołuje na Twojej twarzy uśmiech lub doprowadza Cię do łez? Film, który ciągle polecasz swoim znajomym, a nawet nieznajomym.

Tym razem masz okazję sprawić, że “zobaczą” go osoby, które dotąd nie miały na to szansy.

Dzięki specjalnej technice narracyjnej zwanej audiodeskrypcją, osoby niewidome mogą w pełni uczestniczyć w projekcji filmowej. Oprócz oryginalnej ścieżki dźwiękowej, z ekranu do niewidomych odbiorców trafiają słowne komunikaty opisujące, co aktualnie dzieje się na ekranie. Jednak produkcji z audiodeskrypcją jest wciąż bardzo mało.

Dlatego Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego postanowiła ogłosić konkurs z nagrodami pt. “Jaki film powinny obejrzeć osoby niewidome?”.

Konkurs z ideą w tle

Oprócz zabawy, gwarantujemy udział w szczytnym celu. Filmy, które znajdą się w czołówce dwóch rankingów sporządzonych dzięki konkursowi, zostaną opatrzone audiodeskrypcją dzięki sponsorowi konkursu, firmie Utilitia. Firma Utilitia jest liderem w badaniu dostępności stron internetowych, dzięki stworzonemu przez siebie innowacyjnemu narzędziu. Darmowa rejestracja w serwisie validator.utilitia.pl umożliwia testowanie dostępności dowolnej strony, a nawet całych serwisów internetowych w ciągu kilku minut.

Zasady konkursu

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest poprawne wypełnienie ankiety, którą można znaleźć poniżej:

Wypełnij Ankietę!

Zapoznaj się z regulaminem konkursu

Głos oddać można tylko raz. Aby w konkursie opinia osób niewidomych była słyszalna na samym końcu formularza konkursowego zamieszczone zostało nieobowiązkowe pytanie, które pomoże stworzyć dwa osobne rankingi. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 2 tygodni od daty zakończenia konkursu (31 października) na stronie www.firr.org.pl

Zwycięzcy (20 osób wylosowanych spośród wszystkich zgłoszeń) zostaną poinformowani o tym fakcie drogą mailową.

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top