Logo Tyfloświat

To już 20 lat od kiedy światło dzienne ujrzała pierwsza wersja najpopularniejszego czytnika ekranu dla systemu Windows, czyli programu JAWS (Job Access With Speech). Z tej okazji firma Freedom Scientific postanowiła stworzyć materiał wideo, w którym użytkownicy JAWS’a opowiedzą, w jaki sposób zmienił ich życie, pomógł w znalezieniu atrakcyjnej pracy czy rozwoju hobby. Autor każdego nadesłanego materiału, który zostanie wykorzystany w filmie Freedom Scientific, zostanie nagrodzony pakietem SMA dla JAWS’a, więc jest o co walczyć.

Zasady

Każdy film powinien składać się z 2 części po 15 – 20 sekund każda. W pierwszej części filmu powinniśmy, zwróceni twarzą do kamery np. naszego telefonu, opowiedzieć kilka słów o sobie oraz o tym, w jaki sposób JAWS pomaga w naszym życiu, pracy, lub innych aktywnościach. W drugiej części materiału należy nagrać przykład naszej pracy z JAWS’em, powinien zostać tu sfilmowany ekran naszego komputera, oraz, jeśli używany, monitor brajlowski.

Film należy zarejestrować w rozdzielczości 1920 x 1080 lub najlepszej możliwej, w trybie panoramicznym, tzw. landscape.

Plik opisany jako nasze imię i nazwisko należy wysłać do firmy Freedom Scientific nie później niż do 31 stycznia 2015.

Szczegóły zasad oraz odnośnik do formularza, pozwalającego na wysyłkę pliku, znajdują się na stronie informacyjnej konkursu. Mimo, że producent wyraźnie tego nie zastrzega, zdecydowanie zalecamy nagrywanie swoich filmów w języku angielskim, w końcu film promocyjny będzie wykorzystywany przede wszystkim w USA.

Źródło: Freedom Scientific

Michał Dziwisz

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top