Logo Tyfloświat
Sala kinowa wypełniona widzami, na ekranie wyświetla się napis "The end"

Serdecznie zapraszamy na wakacyjne spotkanie klubu filmowego dla osób z niepełnosprawnością wzroku „Słowem widziane”, które odbędzie się w sobotę, 01 lipca 2023 r. o godz. 10.45 w Mediatece, przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim.
Tym razem spotkanie klubu odbędzie się w ramach Festiwalu integracyjnego TAK JAK TY. Festiwal zrodził się z potrzeby integracji osób z szeroko pojętą niepełnosprawnością z lokalną społecznością. Pragniemy, aby zapracowani i zabiegani ludzie, którzy w swojej codzienności nie stykają się z osobami z niepełnosprawnością zatrzymali się na chwilę i wspólnie spędzili czas, poznali się. Głównym założeniem Festiwalu jest integracja lokalnej społeczności niezależnie od wieku, płci czy ograniczeń zdrowotnych, otwarcie drogi dla osób z niepełnosprawnościami do udziału w ogólnodostępnych imprezach kulturalnych poprzez zintegrowanie i wspólną zabawę, wyczulenie mieszkańców na potrzeby innych, wzrost poczucia sprawczości w budowaniu lokalnej kultury (poprzez udział w planowaniu i przygotowywaniu Festiwalu), integracja mieszkańców.
Podczas spotkania 1 lipca wyświetlony zostanie polski, obyczajowy film o miłości “Plan B” w reżyserii Kingi Dębskiej. Bohaterów filmu poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Wnoszą w ich życie nową jakość, za sprawą przypadku, bądź zrządzenia losu. Dają nadzieję na odnalezienie prawdziwych uczuć i autentycznych więzi.
Film będzie wyświetlany z audiodeskrypcją słyszaną dla wszystkich osób obecnych na sali. Film przeznaczony jest dla widzów w wieku 16+. Czas trwania filmu 82 min.
Jedną z głównych postaci w filmie gra Marcin Dorociński. Urodzony w Milanówku, wychowywał się w Kłudzienku, do szkoły uczęszczał w Grodzisku Mazowieckim. Po filmie gorąco zapraszamy na spotkanie z jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów. Człowiekiem, który aktywnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną. Pomaga ludziom i zwierzętom, wspiera wiele fundacji i inicjatyw.
Rozmowę z aktorem poprowadzą: Wojciech Zieliński, prowadzący w Mediatece Klub Filmowy dla osób niewidomych i niedowidzących oraz Łukasz Nowacki, prowadzący w kinie Centrum Kultury Grodziski Klub Filmowy.
Serdecznie zapraszam. Wstęp wolny!
Zapewniamy wolontariuszy, którzy pomogą dotrzeć do Mediateki z najbliższego przystanku autobusowego i dworca kolejowego. Osoby chętne do skorzystania z tej możliwości prosimy o kontakt z p. Kinga Kunicką
tel.kom.: 538814993
e –mail: k.kunicka@centrumkultury.eu.

Osoby zainteresowane wydarzeniami organizowanymi w ramach klubu filmowego “Słowem widziane” zapraszamy do rejestrowania się do naszego klubowego biuletynu informacyjnego.
Formularz znajduje się na stronie: http://www.stowarzyszenie04-o.pl/klub-filmowy/

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top