Logo Tyfloświat
Sala kinowa wypełniona widzami, na ekranie wyświetla się napis "The end"

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na projekcję operetki autorstwa Franza Lehára “Wesoła Wdówka” z audiodeskrypcją, która odbędzie się w sobotę 21.10.2023 w Mediatece w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 3 Maja 57. Start godz. 10.45.

Czy marzyliście Państwo kiedyś o podróży w czasie do szampańskiej epoki Belle Époque? Jeśli tak, to “Wesoła Wdówka” jest idealną przepustką do tej magicznej ery. Opowiadając o miłosnych perypetiach wdowy, Hanna Glawari i jej adoratorów, operetka ta błyszczy humorem, subtelnością i przepiękną muzyką.

Historia poplątanych uczuć, fortun i nieporozumień sprawia, że “Wesoła Wdówka” to kwintesencja romantycznej komedii. Kiedy szampan i uczucia mieszają się w niesamowitej otoczce balów i pościgów, zaczynamy rozumieć, że miłość może być pełna zwrotów akcji!

Melodie Franza Lehára to prawdziwy skarb operetki. Wypełnioną ją porywające arie i duety, w tym najpopularniejszy hit “Usta milczą, dusza śpiewa”.

Jeśli chcecie Państwo przenieść się w inny świat pełen muzyki, tańca i uczuć, zapraszamy wszystkie osoby z dysfunkcją wzroku, ich opiekunów, przyjaciół, członków rodzin na projekcję operetki „Wesoła wdówka” z audiodeskrypcją, w wykonaniu The San Francisco Opera.

Czas trwania 141 min.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Wprowadzeniem do spektaklu, wygłosi specjalnie dla Państwa Rafał Domagała. Magister sztuki, absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi wraz z ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu zarządzania instytucjami kultury. Miłośnik sztuki operowej. Przez siedemnaście lat zawodowo związany z Teatrem Wielkim w Łodzi, gdzie kierował działem Koordynacji pracy zespołów artystycznych w zakresie realizacji bieżącego repertuaru, jak i produkcji spektakli premierowych. Obecnie kierownik Biura Programowego Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi.

Operetkę wyświetlimy w dwóch częściach. W przerwie zapraszamy na drobny poczęstunek.

Dodatkowych informacji udziela
Kinga Kunicka tel.kom.: +48 538 814 993, e –mail: k.kunicka@centrumkultury.eu

Projekt „Opera za rogiem” realizowany przez Stowarzyszenie „De Facto”.
Partner wydarzenia Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury, Kultura- Interwencje 2021

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top