Logo Tyfloświat

8 lipca (termin rezerwowy 9 lipca) na Krakowskich Błoniach odbędzie się kolejny – VI już Integracyjny Studencki Piknik Lotniczy organizowany przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH oraz Fundację Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie ACADEMICA. Jak co roku nie zabraknąć ma atrakcji, a dla osób chętnych do podjęcia wyzwania organizatorzy przewidują konkurs w którym nagrodami będą aż 3 skoki spadochronowe oraz loty turystyczno-krajobrazowe nad miastem.

Wydarzenie organizowane jest cyklicznie począwszy od 2007 roku przy współpracy Biur ds. Osób Niepełnosprawnych krakowskich uczelni: AGH, PK, UEK, UP, UPJPII. Od ubiegłego roku Piknik odbywa się w nowej, bardzo atrakcyjne lokalizacji ? na Błoniach Krakowskich. W rozstawionych w kształcie podkowy namiotach można będzie odbyć szkolenie z zakresu podstawowej wiedzy i praktycznych umiejętności kontaktu z osobami niepełnosprawnymi.

Celem, który przyświeca wydarzeniu jest zmiana świadomości społecznej i przekraczanie barier mentalnych dotyczących osób niepełnosprawnych. Zorganizowany będzie między innymi mini kurs języka migowego i kurs pierwszej pomocy. Każdy będzie mógł wypróbować najnowsze rozwiązania technologiczne wspomagające słyszenie, powiększalniki i sprzęt użytku codziennego przeznaczony dla osób nie(do)widzących. Uczestnicy mogli na własnej skórze przekonać się z jakim barierami na co dzień muszą zmagać się osoby niepełnosprawne, na przykład pokonując tor przeszkód na wózku inwalidzkim. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych i drobnego poczęstunku.

Najbardziej aktualne informacje dotyczące Pikniku, a także filmy i galerie z lat ubiegłych znaleźć można na stronie internetowej: www.bon.agh.edu.pl/skoki

SERDECZNIE ZAPRASZMY DO UDZIAŁU W IMPREZIE !!!

WSTĘP BEZPŁATNY.

 

KONTAKT:

Jolanta Walczyk BON AGH

Tel. 609-654-439 12/617-46-30

e-mail: jwalczyk@agh.edu.pl

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top