Logo Tyfloświat

Przypominamy, że już jutro i pojutrze, tj. w czwartek i w piątek, 6 i 7 grudnia 2012 r. na terenie Multikina Złote Tarasy odbędzie się dziesiąta edycja Konferencji Reha for the Blind in Poland. Wydarzenie to organizowane jest jak zwykle przez Fundację Szansa dla Niewidomych, która w tym roku obchodzi dwudziestolecie istnienia.

Konferencja została tak pomyślana, by każdy znalazł coś dla siebie. To już nie tylko znany wszystkim cykl wystąpień oraz wystawa sprzętu, ale również rozgrywki sportowo-rozrywkowe, pozwalające niewidomym, którzy chcą, dobrze się zabawić, a ludziom dobrze widzącym poznać odrobinę lepiej postrzeganie świata przez osoby niewidome i słabowidzące. Nie zabraknie również wydarzeń kulturalnych, konkursów z nagrodami i tradycyjnego od początku istnienia Reha, wręczenia statuetek Idola w kilku kategoriach: przyjazny urzędnik, firma i media, Idol środowiska, produkt-Idol 2012, osobno dla niewidomych i słabowidzących.

Zainteresowani pogłębieniem wiedzy ogólnej dotyczącej osób niewidomych i słabowidzących, mogą uczestniczyć w sesji popularno-naukowej, na której swoje referaty wygłoszą specjaliści medycyny, informatyki, architektury, nauczania itp.

Osoby zainteresowane nowościami technologicznymi koniecznie powinny odwiedzić wystawę sprzętu, która będzie się odbywać równolegle. Można będzie na niej spotkać przedstawicieli większości polskich firm tyfloinformatycznych takich jak: Altix, E.C.E, Lumen, Medison,  a także tych zagranicznych: Dolphin Computer Access LTD, Eurobraille, Freedom Scientific, HandyTech GMBH, Index Braille, Shinano Kenshi etc. Pojawią się tam ponadto  wyższe uczelnie, fundacje, instytucje szkoleniowe i doradcze oraz inne podmioty komercyjne (banki, wydawcy audiobooków) itp.

W tym roku wystawa zaczyna się w pierwszy dzień nieco później, tak aby osoby przebywające na sesji merytorycznej, mogły spokojnie wysłuchać referatów, po czym udać się na zwiedzanie wystawy.

Po południu przewidziany został pokaz filmów z audiodeskrypcją: “Epoka Lodowcowa 4” w czwartek oraz “Sherlock Holmes: Gra Cieni” w piątek.

W czwartek wydarzenie zakończy się koncertem Mieczysława Szcześniaka.

Poniżej prezentujemy inne atrakcje towarzyszące Sesji i Wystawie.

 

  • „Można nie widzieć, ale grać i śpiewać trzeba” pospolite ruszenie miłośników muzyki,
  • Turnieje i pokazy sportowe: ping-pong, strzelectwo i golf dla niewidomych oraz widzących (z zasłoniętymi oczami),
  • „Cała Polska czyta dzieciom” – czytamy i my! Kącik dla najmłodszych, w którym czytane będą najpiękniejsze baśnie, lekturę prowadzić będzie aktor Łukasz Nowicki,
  • „Szlifiernia Talentów” konkurs artystyczny dla młodzieży,
  • Konkurs Idol 2012 dla: wystawców, przedstawicieli naszego środowiska i jego przyjaciół,
  • Wizyta Świętego Mikołaja z prezentami,
  • Inne atrakcje-niespodzianki.

 

Konferencja rozpocznie się w czwartek, 6 grudnia i będzie trwała od godz. 11 do 19:30, zaś w piątek od godz. 10  do 19:30.

Wydarzenie będzie transmitowane przez Internet, o czym piszemy w osobnej wiadomości.

Informacje szczegółowe można znaleźć na stronie:

http://www.szansadlaniewidomych.org/551,x-edycja-konferencji-reha-for-the-blind-in-polandi biuletyn konferencyjny do pobrania spod poniższego linku:

http://pliki.altix.pl/REHA/Biuletyn_konferencyjny_REHA2012.pdf

 

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top