Logo Tyfloświat
Sense Player OCR widok z boku

Firma HIMS International wprowadziła na rynek nowy model odtwarzacza DAISY o nazwie SensePlayer OCR. Można powiedzieć, że z uwagi na obecność funkcji OCR, mamy tu do czynienia w jakiejś mierze z następcą odtwarzacza Blaze. Chociaż cena urządzenia pozostaje wysoka, to – przynajmniej z opisu wynika, że zostały poprawione wszelkie mankamenty poprzedniego designu oraz interfejsu. Tak powstał odtwarzacz DAISY, który swoją filozofią działania przypomina stary, dobry i powszechnie lubiany BookSense. Przynajmniej takie wrażenie odnoszę po przeczytaniu instrukcji obsługi. A jak będzie naprawdę, czas pokaże. Na razie zapraszam do przeczytania szczegółów dotyczących odtwarzacza SensePlayer OCR.

SensePlayer OCR zdaniem Producenta

SensePlayer OCR to zaawansowany odtwarzacz multimedialny, wysokiej jakości rejestrator audio, podręczna klawiatura służąca do obsługi smartfona i tabletu z ekranem dotykowym i przenośne urządzenie OCR. A wszystko to w obudowie mniejszej i lżejszej, niż większość nowoczesnych smartfonów. Wyrafinowana funkcjonalność i współczesny system operacyjny Android w połączeniu z klasyczną, numeryczną klawiaturą zaprojektowaną z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących, zapewniają SensePlayer prostotę, którą kochasz, bez kompromisów w zakresie funkcji.

SensePlayer OCR widok z przodu

Odtwarzacz multimedialny i czytnik książek

Może odczytywać i odtwarzać różne typy plików, w tym TXT, RTF, HTML, HTM, XML, DOC, DOCX, PDF, EPUB, MP3, MP4, WAV, WMA, WMV, OGG, ASF, AAC, AVI, FLAC, 3GP , MPG, M4A, DAISY tekst i audio.

Inteligentne połączenie

Unikalna funkcjonalność, która pozwala używać SensePlayer jako klawiatury Bluetooth i pilota do urządzeń mobilnych Apple lub Android. Możesz także opcjonalnie wysłać dźwięk ze smartfona przez Bluetooth do SensePlayera.

Nagrywanie wysokiej jakości

Nagrywaj wysokiej jakości dźwięk z wewnętrznych mikrofonów stereo lub źródła dźwięku typu plug and play przez USB.

Lepszy dźwięk

Specjalnie dostrojone głośniki stereo o mocy 1,5 W zapewniają lepsze wrażenia słuchowe, niezależnie od tego, czy czytasz książkę, odtwarzasz muzykę, czy słuchasz podcastu.

Wi-Fi

Skorzystaj z wbudowanego Wi-Fi, aby uzyskać dostęp do usług wyszukiwania i pobierania książek online, podcastów, radia internetowego i nie tylko.

OCR

Wbudowana kamera z autofokusem zapewnia wysokiej jakości obraz do precyzyjnego rejestrowania i odczytywania menu restauracji, artykułów z czasopism, książek z biblioteki i nie tylko — wszystko za naciśnięciem jednego przycisku.

Aplikacje

Menedżer plików, odtwarzacz multimedialny, odtwarzacz DAISY, czytnik dokumentów, radio FM, OCR, radio internetowe, podcasty, usługi biblioteczne, dyktafon, czytnik kolorów, notatki, kalkulator, alarm, stoper i minutnik oraz inne narzędzia i ustawienia.

Media Player

Za pomocą odtwarzacza Media Player można odtwarzać pliki multimedialne zapisane w różnych formatach, w tym muzykę, książki audio, podkasty, pliki video oraz pliki własnych nagrań.

Odtwarzacz ten wyposażony jest w rozbudowane funkcje nawigacji po odtwarzanych utworach w tym nawigację po utworach czy też elementach czasowych. Ma również między innymi możliwość: regulacji prędkości odtwarzania, głośności czy też zmiany ustawień korektora dźwięku.

Odtwarzacz książek i przeglądarka dokumentów

Korzystając z odtwarzacza książek i dokumentów możemy łatwo odczytywać książki DAISY oraz różnego typu pliki. W dokumentach mamy do dyspozycji nawigację po stronach, paragrafach, zdaniach, liniach i innych jednostkach tekstu. Czytając książkę DAISY możemy między innymi regulować szybkość czytania, głośność i wysokość tonu.

Radio FM

Słuchając radia FM, można automatycznie dostrajać stacje radiowe, zapisać stację lub nagrać audycję.

Funkcja OCR

SensePlayer posiada wbudowany aparat fotograficzny, który możemy wykorzystać do zrobienia zdjęć podręczników, broszur lub menu w restauracji. Za pomocą wbudowanego oprogramowania OCR można odczytać tekst zawarty na zdjęciu. Można też również zaimportować zdjęcia z innego źródła i odczytać zawarty w nim tekst.

Nagrywanie

Można nagrywać przez wbudowany wewnętrzny mikrofon lub zewnętrzny mikrofon, czy też użyć

innego źródła nagrywania USB.

Nagrywane pliki mogą być zapisane w formacie mp3 lub WAV. Mamy do dyspozycji wiele opcji ustawień takich jak czułość mikrofonu czy jakość nagrywania. Manual

Bluetooth

Mona słuchać muzyki, książek multimedialnych lub plików tekstowych za pomocą bezprzewodowego zestawu słuchawkowego Bluetooth.

Podkasty

Korzystając z wbudowanego Wi-Fi oraz aplikacji „Podkasty”, istnieje możliwość subskrybowania i pobierania podkastów.

Radio internetowe

Za pomocą aplikacji radia internetowego można słuchać muzyki, wiadomości oraz innych treści audio z całego świata.

Zegar

Funkcja zegara pozwala sprawdzić aktualną datę i czas poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku zwiększania głośności. Mamy też do dyspozycji funkcje: budzika, minutnika oraz wyłącznika czasowego.

Menedżer plików

Menedżer Plików pozwala na: kopiowanie, przenoszenie, zmiany nazwy, pakowanie i rozpakowywanie plików, łatwą nawigację po plikach i folderach, wybieranie plików lub folderów i automatyczne otwieranie ich w odtwarzaczu.

Notatki i kalkulator

SensePlayer posiada funkcję notatnika i kalkulatora. Dzięki temu można w bardzo łatwy sposób zapisywać numery telefonów lub tworzyć inne krótkie notatki czy też przeprowadzać obliczenia.

Obsługa urządzeń z ekranem dotykowym

SensePlayer może też ułatwić korzystanie z urządzeń wyposażonych w dotykowy ekran. Dzięki funkcji SenseConnection możemy bezprzewodowo przy pomocy przycisków kontrolować inne urządzenia.

Zawartość zestawu

W pudełku znajdziemy następujące elementy:

 • SensePlayer
 • Akumulator
 • Zasilacz
 • Kabel USB do połączenia z komputerem PC
 • Słuchawki
 • smycz

Specyfikacja

 • Przechowywanie: 64 GB (43 GB dostępne dla użytkownika)
 • Obsługa kart Micro SD do 256 GB
 • Wi-Fi, dwuzakresowy (2,4 GHz i 5 GHz)
 • Bluetooth 5.0 do słuchania dźwięku i inteligentnego połączenia
 • Radio FM 65 ~ 108 MHz z krokiem 50 kHz Typ
 • USB- C do ładowania i przesyłania danych
 • Haptyczne sprzężenie zwrotne
 • Aparat 13M z lampą błyskową LED
 • Głośniki stereo (1,5 W)
 • Stereofoniczne mikrofony pojemnościowe
 • 4-biegunowe gniazdo słuchawkowe
 • USB Plug and Play Obsługa urządzeń audio przez USB C

Rozmiar i waga

 • 64 x 130 x 14,5 mm
 • 140 gr

Ładowanie baterii

 • Akumulator litowo-polimerowy 3,8 V 2300 mAh (8,74 Wh)
 • Ładowanie przez zasilacz USB lub komputer 5 V 2 A

Linki

Informacja o SensePlayer OCR na stronach HIMS

Informacja o SensePlayer OCR na stronach E.C.E.

Instrukcja obsługi odtwarzacza SensePlayer OCR na stronach E.C.E.

Źródło: E.C.E., HIMS.

 

 

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top