Logo Tyfloświat
Grupa muzyków, grających na instrumentach.

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych matematyką i muzyką na spotkanie, które odbędzie się dnia 10 stycznia 2023 r. o godz. 14.00 w Tyflogalerii Polskiego Związku Niewidomych, Warszawa, ul. Konwiktorska 7-9.

Zademonstrujemy program komputerowy Lambda, w dużym stopniu spolszczony dzięki udziałowi Towarzystwa Muzycznego im. Edwina Kowalika w międzynarodowym projekcie DDMATH.

Projekt ten ma na celu opracowanie nowoczesnych materiałów i technik uczenia się matematyki dla osób z dysfunkcją wzroku. W niektórych krajach te nowoczesne metody są wykorzystywane z powodzeniem. Warto się więc z nimi zapoznać.

Ponadto zademonstrujemy krótko edytor nut brajlowskich, którym Towarzystwo Muzyczne posługuje się skutecznie od kilku lat, przygotowując brajlowskie wydawnictwa.

Liczymy na szeroki odzew i liczną obecność w Galerii PZN. Dla zainteresowanych osób, które nie mogą przybyć na to spotkanie. Podajemy link do wspomnianej prezentacji:

Mamy nadzieję na ciekawą dyskusję i wymianę opinii. Liczymy na udział nauczycieli, młodzieży i wszystkich zainteresowanych.

Spotkanie będzie możliwe dzięki współpracy Towarzystwa Muzycznego im. Edwina Kowalika z Instytutem Tyflologicznym Polskiego Związku Niewidomych.

 

Link do zdalnego spotkania (najlepiej łączyć się przez googlec Chrome):

https://meet.google.com/zhw-rnpv-ute

 

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top