Logo Tyfloświat
Drewniana ławka obok dużego drzewa

Pracownicy Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie zapraszają na spacer po wystawie “Natura obrazu. Obraz natury” prof. Błażeja Ostoii Lniskiego.

Wystawa nawiązuje do kolekcjonerstwa, nurtów naturalistycznych, przemijalności czasu. Jest też manifestem ochrony gatunków zagrożonych.

Spacer poprowadzi Marta Poławska, biolog, która pięknie i bardzo ciekawie opowiada o przyrodzie. W trakcie tego spaceru skupi się na bohaterach wystawy – paprociach i miłorzębach. Wspomniane rośliny są wykorzystywane w bardzo wielu obszarach, np. w aromaterapii, czego będą mogli doświadczyć uczestnicy spaceru.

Spotkanie będzie oczywiście również okazją, aby bliżej poznać oryginalną technikę wykonania obiektów. Pomogą w tym pomoce dotykowe, ukazujące poszczególne etapy tworzenia prac.

Po odwiedzeniu wystawy w budynku Oranżerii, spacer będzie kontynuowany jeszcze po parku, aby bliżej przyjrzeć się wybranym osobnikom drzew.

Liczymy, że zechcą Państwo wspólnie wsłuchać się w ciekawe opowieści oraz są otwarci na nowe odkrycia, np. możliwość posłuchania przy użyciu stetoskopów dźwięków wydawanych przez drzewa.

Spacer jest przewidziany w ostatnim dniu trwania wystawy i jest to jedyna okazja by złapać tę ulotną chwilę. Złapmy ją wspólnie.

Spacer odbędzie się 12 marca 2023, o godz. 11.00

Czas trwania: ok. 1,5-2 h

Wstęp jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca pod adresem mailowym mwalewska@muzeum-wilanow.pl.

 

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top