Logo Tyfloświat
Sala kinowa wypełniona widzami, na ekranie wyświetla się napis "The end"

Grodziska Mediateka serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie klubu filmowego dla osób z niepełnosprawnością wzroku „Słowem widziane”, które odbędzie się w sobotę, 15 czerwca 2023 r. o godz. 10.45 w Mediatece, przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim.

plakat, reklamujący projekcję filmu "Skołowani", informacje o wydarzeniu, zdjęcie aktorów

Spotkanie klubu odbędzie się w ramach Festiwalu integracyjnego TAK JAK TY. Festiwal zrodził się z potrzeby integracji mieszkańców z osobami o specjalnych potrzebach. Festiwal przełamuje bariery: osoby sprawne pokonują lęk i niepewność, uczą się być z osobami z niepełnosprawnością, a te z kolei mogą poczuć się pełnosprawnymi mieszkańcami miasta i nabierają odwagi do samodzielnego korzystania z jego zasobów.

Podczas spotkania 15 czerwca wyświetlona zostanie polska komedia romantyczna z 2023 r. “Skołowani” w reżyserii Jana Macierewicza.

Maks to niepoprawny kobieciarz, a zarazem notoryczny kłamca. Gdy Anna, młoda i atrakcyjna kobieta, bierze go za niepełnosprawnego, Maks brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan – przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii, która porusza się na wózku. Niespodziewanie, cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale… kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę?

Film przeznaczony jest dla widzów 13+.

Czas trwania filmu: 107 min. (1 godz. 47 min)

Film będzie wyświetlany z audiodeskrypcją słyszaną dla wszystkich osób obecnych na sali.

Jedną z głównych ról w filmie gra Michał Czernecki, aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Prywatnie – mąż i ojciec dwóch synów. Absolwent krakowskiej PWST. Zagrał w ponad 30 serialach i filmach. W kinach mogliśmy go zobaczyć w „Każdy wie lepiej”, „25 lat niewinności, sprawa Tomka Komendy”, „Planecie Singli”, „Podatku od miłości”, „Miłość jest wszystkim”, „Miłość jak miód” i wielu innych. Widzom znany jest również z seriali telewizyjnych „M jak miłość”, „Camera cafe”, „Skazana”. Gościnnie występuje w programach kabaretowych. W 2018 roku wydał także w formie książkowej biograficzny wywiad-rzekę pt. „Wybrałem życie”.

Po projekcji filmu my również będziemy mieli okazję porozmawiać z Michałem Czerneckim. Rozmowę z aktorem poprowadzą: Wojciech Zieliński, prowadzący w Mediatece Klub Filmowy dla osób niewidomych oraz Łukasz Nowacki, prowadzący w kinie Centrum Kultury Grodziski Klub Filmowy.

Podczas spotkania nastąpi również wręczenie statuetki Zarządowi Stowarzyszenia De Facto z okazji piątej rocznicy współpracy w ramach dostępnej kultury i klubu filmowego „Słowem widziane”.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Dostępność: pętla indukcyjna, asystent dla osób niewidomych, dostępność architektoniczna, rozmowa z Michałem Czerneckim tłumaczona na PJM.

Zapewniamy wolontariuszy, którzy pomogą dotrzeć do Mediateki z najbliższego przystanku autobusowego i dworca kolejowego. Osoby chętne do skorzystania z tej możliwości prosimy o kontakt z p. Kinga Kunicką

tel.kom.: +48 538 814 993

e –mail: k.kunicka@centrumkultury.eu.

 

Osoby zainteresowane wydarzeniami organizowanymi w ramach klubu filmowego “Słowem widziane” zapraszamy do rejestrowania się do naszego klubowego biuletynu informacyjnego.

Formularz znajduje się na stronie: http://www.stowarzyszenie04-o.pl/klub-filmowy/

 

Partnerzy

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego                     Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Back to top